Приветствуем Вас, Гость! Регистрация RSS
Вторник, 20.03.2018
Главная » 2012 » Май » 7 » Українська преса формує викривлений образ людей з нетрадиційною орієнтацією
01:56
Українська преса формує викривлений образ людей з нетрадиційною орієнтацією
Для дослідження взяли 2 видання - одну всеукраїнську та одну регіональну донецьку газету. У відборі видань звертали увагу на їх рейтинговість та наявність різноманітних тематичних блоків. Крім того, місцева газета свого часу була новатором в публікації оголошень про знайомства без будь-яких обмежень, розповів в інтерв’ю Deutsche Welle керівник моніторингу, викладач кафедри філософії та соціології Макіївського економіко-гуманітарного інституту Євген Лещинський.

Викривлений образ

На думку дослідника, українські ЗМІ використовують образ людей з нетрадиційною орієнтацією в двозначному контексті. Найчастіше в зневажливій або в іронічній формі малюється побут сексуальних меншин із Західної Європи та США під ключовою назвою «Їхні нрави». Інколи журналісти, навіть самі цього не усвідомлюючи, використовують цю тематику як інструмент дискримінації секс-меншин, зазначив Лещинський.

За його словами, публікації про секс-меншини, як правило, пов’язані зі світом шоу-бізнесу, високої моди та художньої богеми. Утім, цей образ не має нічого спільного з реальністю, бо насправді геї та лесбіянки – не лише виряджені моделі подіуму і гламурні модельєри, а переважно звичайні люди, які працюють на звичайних посадах. Щоправда, прямого статистичного підтвердження цьому немає, оскільки такі дослідження в Україні ще не відбувалися, додав науковець.

Відсутність діалогу

Зрозуміло, що журналісти мають суб’єктивні уявлення про ті чи інші суспільні явища, але, з іншого боку, й представники громадських об'єднань на підтримку сексуальних меншин через відсутність власної інформаційної стратегії та недовіру до журналістів не дуже активно працюють зі ЗМІ, зазначив Лещинський.

Тому, на його погляд, цей певний вакуум заповнюється частіше якимись дешевими та неякісними публікаціями. Крім того, за словами дослідника, можна сказати, що нетерпимість до людей нетрадиційної орієнтації всередині українського суспільства є достатньо високою, при тому що велика частина населення ставиться байдуже до проблем секс-меншин, зазначив дослідник.

Deutsche Welle
Просмотров: 236 | Добавил: danilevart | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: